Viskas apie šilumos siurblius: veikimo principas, skirtingi įrenginių tipai

Šiame įraše papasakosime kas yra šilumos siurbliai, kokie yra skirtingi šilumos siurblių tipai ir kuo skiriasi šių įrenginių veikimo principai. Čia pateikta informacija turėtų padėti jums susipažinti su šia šildymo technologija ir nuspręsti, ar jos jums reikia jūsų namuose ar darbo vietoje.

Kas yra šilumos siurbliai?

Šilumos siurbliai (ang. heat pumps) yra įrenginiai skirti šildyti (arba vėsinti) patalpų orą ir vandenį. Šie prietaisai tampa vis labiau populiarūs Europoje bei JAV dėl savo išskirtinių savybių: jie yra ekonomiški, tausoja aplinką, pritaikomi pagal skirtingus poreikius bei patalpas.

Šilumos siurbliai veikia gan paprastu principu: jie “paima” lauko šilumos energiją ir ją perduoda į patalpų vidų, taip šildydami vidaus orą (radiatoriais, grindiniu šildymu) ir vandenį. Šiems veiksmams atlikti naudojami du moduliai – lauko ir vidaus.

Šie prietaisai gali puikiai įsilieti į namo dizainą bei interjerą. Jie yra gan nedidelio dydžio, tiek lauko, tiek vidaus moduliai gali būti vizualiai užmaskuojami.

Svarbu atkreipti dėmesi ir į tai, jog šilumos siurbliai ne tik šildo patalpų orą šaltuoju metų laiku, tačiau gali būti naudojami ir patalpų vėsinimui vasarą (tuomet jie veikia atvirkštiniu principu – šiltą vidaus orą perduoda į lauką).

Kokie yra šilumos siurblių tipai?
  • Oras – Oras (Kondicionierius) – Šio tipo šilumos siurbliai yra skirti šildyti (o šiltuoju metų metu – vėdinti) patalpų orui. Tai yra paprasčiausios konstrukcijos įrenginys, tinkantis net ir mažoms patalpoms, kadangi vidinė jo dalis neužima daug vietos. Tiesa, šiam siurbliui svarbu pasirinkti tinkamiausią patalpos vietą, jog jis veiktų kuo efektyviau.
  • Oras – Vanduo – Šie šilumos įrenginiai yra populiariausi Lietuvoje. Tokio tipo prietaisai “paima” lauko šilumos energiją ir ją perduoda į patalpos viduje esančią vidinę dalį. Vanduo iš vidinės dalies patenka į radiatorius ar šildomas grindis, yra naudojamas ruošiant maistą bei prausiantis.
  • Gruntas – Vanduo (Geoterminis šilumos siurblys) – Šie siurbliai turi vizualinį privalumą, kadangi jiems nereikia išorinio įrenginio, o gręžinio. Jų veikimo principas yra panašus į oras – vanduo šilumos siurblius, tačiau įrengimo kainos skirtumas gan ryškus.
Ar man reikia šilumos siurblio?

Jei norite savo namus šildyti tiesiog mygtuko paspaudimu, šildymui neišleisti didelių sumų, ir dar sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, tuomet tikrai rekomenduojame įsirengti šį prietaisą.

Kaip įsirengti šilumos siurblį?

Rekomenduojame šilumos siurblio įrengimo darbus patikėti šios srities profesionalams – UAB „Drasanta“. Jau daugiau nei 13 metų teikiame santechnikos ir šilumos siurblių montavimo paslaugas. Susisiekite telefonu +370 614 07709 – mūsų patyrusi montuotojų komanda atvyks į vietą, nemokamai pakonsultuos ir pateiks naudingų patarimų. Dirbame Kauno apskrityje, tačiau vykstame ir į kitas Lietuvos vietas.

Pasidalinkite šiuo įrašu: